A szigorú szakmai konferenciákhoz, rendezvényekhez képest itt már szabadabb légkörről beszélhetünk, de természetesen a protokoll szabályai itt is mérvadóak. Ültetési rend, dress code, és az összes kötelező apróság, amelyre figyelni kell, ezen kívül a helyszín kiválasztása is igen fontos a rendezvény sikeres lebonyolítása érdekében.
Rendezvényhelyszín Budapest – Fogadás
Egy esemény megünneplésére vagy egy magas rangú vendég tiszteletére szokták rendezni. Az ilyenkor szokásos étkezés a büféasztal bekészítése, állófogadás. Hossza általában nem haladja meg az 1-2 órát.
Itt sem árt haladni a korral, hiszen – bár még mindig nagy általánosságban jellemző – a chavinges kínálat kezd kimenni a divatból. A New York Palotában például új szintre lépett ez a vendéglátási forma. Wolf András chef és csapata egy teljesen új eszközpark mellett tette le a voksát: ennek lényege, hogy az eddigi megszokott, hőtárolós ételkínálás helyett a rendezvényeken helyben készítik a fogásokat, egyféle látványkonyhaként működve. A cél az, hogy a rendezvények vendégei mindig friss és kitűnő minőségű ételt kapjanak. A szakácsok saját elszívóval és hűtővel kiegészített indukciós látványpult 3 szintes gránit lapjára tálalják a kisadagos ételeket, legyen az rizottó, húsok vagy serpenyős fogások. A kisadagos tálalás és a helyben készítés lehetővé teszi, hogy a vendég mindig a legjobb minőségű friss ételt fogyaszthassa. Akár tematikus szigeteket is ki lehet alakítani, ezzel egyszerre több országot, íz világot, gasztro-kultúrát lehet bemutatni.
Rendezvényhelyszín Budapest – Bankett
A bankett hasonló célból szerveződik, mint a fogadás, ám itt már ültetett vendéglátás a jellemző, jellemzően ünnepi lakoma, díszebéd, díszvacsora formájában. Különleges figyelmet kell szentelni a menüsor összeállításának, többféle kínálatról kell gondoskodni, akár az ételallergiások, akár a vegetáriánusok szempontjait vesszük figyelembe, akár azon vendégekét, akik külföldről, más gasztro-kultúrából érkeztek. Olyan minőségi ételsort érdemes választanunk, amit nagy mennyiségben is ízletesen és dekoratívan lehet elkészíteni.
Rendezvényhelyszín Budapest – Bál
A bál az úgynevezett báli szezonban megtartott szervezett, zártkörű, vendéglátással kiegészülő ünnepélyes táncalkalom, amelyet kiegészíthet egy szórakoztató műsor, élő zenei koncert is.
Klasszikus bál: jellemzően 20 órakor kezdődnek és nagy hagyományú, különleges épületben rendezik meg. A bálokról időben, legalább 1 hónappal korábban tájékoztatni kell a meghívottakat, írásos meghívó formájában.
Vegyes típusú bál: általában 19 órakor kezdődik és nem helyszínkövetelmény a díszes, nagy hagyományokkal rendelkező épület kiválasztása.
Rendezvényhelyszín Budapest – Gála
Fényűző keretek között tartott rendezvény, előadás, díszest. A gála a spanyol gala szóból ered, német közvetítéssel terjedt el egész Európában. Jelentését tekintve „díszruha, ünnepi öltözet”, amelyet az ilyen jellegű rendezvényeken illik viselni.