Pedig lett volna rá oka. Hadifogolyként megjárt a szibériai táborokat, de ott sem adta fel, ami számára a legfontosabb volt: a nevetést, a nevettetést és a színházat.
Újságíróként és humoristaként 1905-től élt Budapesten, első munkahelye a Független Magyarság című lap volt. Munkatársa volt Ágai Adolf Borsszem Jankó és Heltai Jenő Fidibusz című élclapjának is. Munkatársa, segédszerkesztője és rovatvezetője is volt az 1911-től induló Színházi Élet című lapnak. 1916-tól katona lett, 1920-ig hadifogoly volt Nyikolszk-Uszuriszkiben, ahol magyar kabaré- és színjátszó társulatot szervezett, ezzel különböző szibériai táborokban léptek fel.
Mikor hazatért, a Színházi Életnél folytatta a civil életet. 1921–22-ben Nagy Endre kabaréjának titkára volt, maga is írt kisebb jeleneteket és kuplékat. Regény is kikerült a kezei alól, amely hadifogoly emlékeit dolgozta fel, 1945 után pedig karcolatai jelentek meg a Magyar Nemzetben és az Esti Hírlapban.
A gyermekek számára is ismertebb műve a Sicc kalandjai, amely egy verses mese, verses képeskönyv sorozat volt. A Sicc Meseországban című darabot 2002-ben 2D-s animációs meseként mutatták be idehaza. A történet során Sicc bejárja Meseországot, összetalálkozik sok mese ismert főszereplőjével, és okoz ugyan némi kalamajkát, de mindig kivágja magát a bajból.
Bár itt a könyv főszereplője egy cica, Kálmán Jenőnek kutyája volt. A más művekben is emlegetett pulit mindenhová vitte magával, így a New York Kávéházba is, ahol mindennapi ebédjét elköltötte. Mivel nem szerette volna éhen hagyni társát, megállapodott a főszakáccsal, hogy a kutya is kap ebédet, ezért ő havonta fizetett is. A kutyus néhány nap alatt megtanulta, hogy amikor a gazdi leül, ő becélozhatja a konyhát és teli lesz a pocakja. Néhány hét múltán Jenő bácsi összeveszett az egyik pincérrel, ezért átszokott az egyik közeli étteremben, ahol a szokást is vitte tovább: megbeszélte az ottani szakáccsal is, hogy a kutya megkapja a jussát. Két hónap múlva azonban Kálmán Jenőt megállította az utcán a New York főszakácsa, és rátámadt, hogy már két hónapja nem fizeti a kutya ebédjét. Jenő bácsi szabadkozott, hogy de hát ő már két hónapja nem is jár oda. Mire a főszakács azt mondta: Lehet, hogy Jenő bácsi nem, de a kutya igen.